Pasívny dom

Cesta k pasívnemu domu

Rozhodnutie

Na začiatku je túžba užívať si všetky výhody pasívneho domu. Rozhodnutie stavať práve pasívny dom je podľa nášho názoru najrozumnejšou a voľbou.

Stanovenie si osobných priorít

Každý má svoju predstavu o peknom bývaní. Stanovte si osobné preferencie na veľkosť, štýl a spôsob bývania. Zjednoduší Vám to výber dispozície, materiálov a použitej techniky v dome. Každý človek by sa mal vo svojom dome cítiť príjemne a v pohode.

Výber vhodného pozemku

Pri výbere pozemku netreba zabúdať na najdôležitejšiu vec a to orientáciu na svetové strany a tieniace objekty v okolí. Lokalita, veľkosť a tvar pozemku je Vaša individuálna voľba podľa osobných preferencií a možnosti citlivého začlenenia do okolia.

Výber vhodného projektu

Odporúčame projekt na mieru. Presne podľa Vašich individuálnych požiadaviek.

Optimalizácia projektu a výpočet podľa PHPP

Je ideálne ak má záujemca o pasívny dom predstavu a víziu o tom, ako by mal dom vyzerať. Proces optimalizácie projektu tak, aby napĺňal predstavy investora a súčasne podmienky pre navrhovanie energeticky pasívnych domov je v takomto prípade efektívnejší.

Realizácia

Po tom čo je vypracovaný a schválený projekt môže začať samotná výstavba. V tomto procese je najdôležitejšia synchronizácia a zladenie všetkých profesií tak, aby prebiehala realizácia kontinuálne. Na to by mal určite dohliadať skúsený garant s praxou.

Bývanie v pasívnom dome

Pohoda, komfort a nízke prevádzkové náklady sú tým čo Vám denne prináša radosť.